Стеф Кари по четери месеци пауза се врати на во составот на Голден Стејт, беше најефикасен во својот тим против Торнто но актуелниот шампион запиша победа 121-113.

Голден Стејт и покрај враќањето на Кари беше неубедлив против Торонто кој му го нанесе 49 пораз на Вориорс.

Кари средбата ја заврши со 23 поени, седум скока и седум асистенции.

Лос Анџелес Клиперс запиша триумфпротив  Хјусто со 105-120. Клиперси стигнаа до шестата победа едно по друго, Кавај Ленард натпреварот го заврши со 25 поени.

Се одиграа уште две средби, Денвер го победи Шарлот со 112-114, Филаделфија подобра од  Сакраменто со 108-125.