Оваа сезона во НБА лигата ќе остана запаметена по многу работи, но пред се по настани кои го потресоа светот.

17 титулата во историјата на ЛА Лејкерс се чини е во трет план ако се навратиме на смртта на Коби Брајант, причината поради која се појави движењето „Black lives matter“, феноменалниот документарен серија „Последниот Танц“..

Ова видео буквално не постсетува на се што се случуваше во оваа чудна ковид година…