Австралиецот Бен Симонс (23) веќе две сезони настапува за Филаделфија во НБА лигата, одигра 182 натпревари но нема постигнато тројка.

Конечно се случи „чудо“, Симонс на пријателскиот натпревар со Гуангжу постигна тројка и предизвика бура од реакции на трибините, Филаделфија победи со 144-86.

ВИДЕО: