Кошаркарите на Торонто Репторс успеаа да слават над Мајами Хит со 107:103 во пресметката која беше одлучена во последната минута.

Торонто имаше поредност од 103:101 а во завршната минута два пати реализираше од линијата за слободни фрлања за конечна победа од четири разлика.

Ванфлит со 36 поени беше најефикасниот кај победникот, Драгиќ со 23 постигнати поени се издвои во редовите на Хит.