Далас по продолжението го победи Њу Орлеанс со 127-123, нова блескава игра на Лука Дончиќ кој стигна до 22. трипл-дабл во кариерата.

Дончиќ беше извонреден, со нова симултанка го реши противникот, запиша 30 поени 17 скока и 10 асистенции, на 122 натпревари има неверојатен просек, речиси на секој шести натпревар во НБА има троен двоен учинок.

Резултати:

Мајами -Орландо 116-113

Кливленд  -Бостон 106 112

Детроит – Оклахома 107 -114

Милвоки – Индијана 119-100

Бруклин -Ммефис 79-118

Њујорк – Јута 104 – 112

Портланд – Вашингтон 125 – 104