Ѕвездата на Сакраменто Кингс, Богдан Богдановиќ паузата во НБА лигата ја користи да се усоврши во голфот, а по последното видео кое го објави може да се виде дека одлично му оди и во овој спорт.

View this post on Instagram

Rate the swing. Week 2 😎 #wecanonlygetbetter 🤟

A post shared by Bogdan Bogdanovic (@bogdanbogdanovic) on

НБА сезоната е во прекин од 11.март, а според последните информации таа ќе се доигра на Флорида во скратен формат.