Голден Стејт славеше над Сакраменто со 117:113 во натпревар на кој Стеф Кари надмина рекордно остварување на Џејмс Харден од пред две години.

Кари мечот го заврши со 37 поени, седум скокови и четири асистенции, а успеа да постави рекорд по бројот на постигнати тројки за есен месец, вкупно 85.

НБА реззултати: Вашингтон – Кливленд 119:110, Атланта – Милвоки 111:104, Орландо – Индијана 112:131, Голден Стејт – Сакраменто 117:113.