Кошаркарот на Портланд, Јусуф Нуриќ во рок од една година повторно заработи тешка повреда на ногата.

Босанскиот центар по скршеницата минатото лето, вчеравечер тешко го повреди зглбот на раката.

Операцијата е неизбежна а паузата најверојатно долга, за најмалерозниот играч во НБА лигата во поновата историја.