Управата на Академија ФМП паузата во домашното првенство ја користи за засилување на тимот и консолидирање на редовите пред продолженитето на сезоната.

Тајрон Харис и официјално е нов член на прволигашот кој е црвсто решен да опстане во елитната конкуренција. Харис предходно играше за КК Бест и за КК Шкупи а потекнува од Луизијана, САД.