Видео материјал спакуван во 27 минути со најдобрите 100 забивања за сезоната 2018/2019 во НБА лигата беше презентиран вчера од челниците на најсилната кошаркарска лига во светот.

На 100-тата позиција е забивање на српскиот кошаркарски џин, Бобан Марјановиќ, додека првата позиција на атрактивната листа на забивања му припадна на кошаркарот на Мајами Хит, Дерик Џонс Јуниор кој на мечот против шампионот на НБА сезонава, Торонто Репторс „долета“ до кошаркарскиот обрач.

Во продолжение погледнете ги најдобрите 100 забивања за изминатата сезона.Уживајте