Никола Јокиќ и Мајкл Мелоун повторно покажуваат дека атмосферата во Денвер е одлична!

Кошаркарите на Денвер без поголеми проблеми го совладаа Сан Антонио со 106: 96, а одличен беше Јокиќ со 25 поени, 10 асистенции и девет скока, па повторно тој за малку остана без трипл-дабл ефект.

Сепак, најинтересниот момент се случи кога тренерот на Нагетс, Мајкл Мелоун полуде целосно поради недосудениот фаул над Србинот.

Исклучувањето го заработи заради насилните протести и се чини дека тоа мораше да го стори затоа што Јокиќ не го доби заслужениот третман пред судиите.

Но, бидејќи беше исклучен, тоа значи дека Мелоун ќе мора да плати казна за неговото однесување … Или можеби не?

“Сакам да бидам тука за нив, да им помогнам. Но, како што реков претходно, ова” траеше веќе подолго време. Најдобриот дел од сето ова е што Никола ми пријде по натпреварот и ми рече” Тренер, јас го гледам твојот грб, што и да добиеш, ќе го извадам паричникот. “ – рече Мелоун со насмевка на лицето на крајот од прес-конференцијата.

Секако, медиумите веднаш се интересираа дали Јокиќ навистина ќе ја плати казната.

“Сега немам друга опција! Тој ме” намести “. Јас ќе ја платам казната … Мислам, кога тренерот” ќе ми биде позадина “и кога целиот тим е тука за мене, ова е најмалку што можам да направам .“ – рече српскиот центар во очигледно расположение.