Еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Џејмс Харден и покрај триумфот на Хјустон на мечот со Њу Орлеанс беше видно изреволтиран по една акција каде беше изблокиран при еден обид за шут од Џош Харт. „Брадата“ ја удри топката од паркетот и му се врати во лице, а реакцијата на Харт стана хит на социјалните мрежи.

 

😂😂😂

Josh Hart’s reaction is priceless. 😭

Gepostet von I <3 Basketball am Samstag, 26. Oktober 2019

Харден мечот го заврши со 29 поени, но со очаен шут од игра 8 од 29 во победата на Хјустон од 126-123.