Кошаркарите на Хјустон на гостувањето кај Лејкерси запишаа победа со 121-111, Расел вестбрук беше најдобриот поединец кај победничката екипа.

Натпреварот беше доста израмнет, во финишот Хјустон стигна до триумф, Вестбрук мечот го заврши со 41 поен и 8 скокови, го предводеше својот тим до победа.

Резултати:

Милвоки – Филаделфија 112-101

Њујорк – Орландо 105-103

Чикаго – Њу Орлеанс 119-125

Портланд – Сан Антонио 125-117