победникот беше решен по продолжението

ВИДЕО: Вестбрук со 41 поен донесе победа на Хјустон

Расел Вестбрук со 41 поен беше најистакната поединец кај Хјустон во победата против Бостон со 111-110 по продолжението.

Хјустон одигра посконцентрирано во продолжението, Вестбрук постигна речиси половина поени за својата екипа, двоцифрен беше и Харден со 21 поен.

Резултати: Феникс – Голден Стејт 99-115, Мајами – Бруклин 116-113, Кливленд – Индијана 104-113, Мемфис – ЛА Лејкерс 105-88,  Атланта – Портланд 129-117, Сан Антонио – Орландо 114-113, Њујорк – Чикаго 125-115.


Comments are closed for this post.

легендарниот бразилец повотрно на лекување

Пеле се бори за живот, повторно на интензивна нега

подобро да не се реализира оваа негова идеја

Тренерот на Баерн со идеја за „модернизирање“ на фудбалот

проект кој ќе биде финансиски здрав и подржан

Организацијата на ЛОИ во Лос Анџелес ќе чини 6,9 милијарди долари