Ти Џеј Ворен постигна  53 поени, натпревар на кариерата на кошаркарот на Индијана за триумф против Филаделфија.

Ворен беше извонреден, неверојатно прецизен,девет тројки од 12 обиди. Џоел Ембид мечот го заврши со 41 поен и 21 скок.