Вчера се одигра вечното дерби  меѓу Партизан и Црвена Звезда во рамки на АБА лигата, а во кој славеја „црно-белите.“ Сепак и овој меч не мина без инцидент, односно сенка на резултатот фрлија „Гробарите“ кои во втората четвртина  на делот каде што седеше една од трите фракции навивачи на Партизан дојде до страотна тепачка.

Полицијата интервенираше со задоцнување и на крај хаосот заврши после неколку минути.