Младиот кошаркар на Њу Орленас, Зион Вилијамсон кој има само 19-години, собори рекорд на НБА,  тој стана стана првиот тинејџер со низа од 10 меча на кои постигнал најмалку 20 поени.

Њу Орлеанас го победи  Кливленд  со 116-104, Зион мечот го заврши со 24 поени, стигна до 10. меч во низа со 20 или повеќе пооени и го надмина Кармело Ентони кој имаше таква серија на девет средби.

Резултати:

Мемфис – Сакраменто  101:104

Орландо – Минесота 136:125

Атланта – Бруклин  141:118

Торонто – Шарлот  96:99

Мајами – Далас 126:118

Милвоки – Оклахома  133:86

Њу орлеанс – Кливленд  116:104

Финикс – Детроит  111:113

Јута – Вашингтон  129:119

Л.А.Клиперс – Денвер  132:103