Раководството на одбојкарскиот клуб Вардар следната сезона влегува со големи амбиции, откако се во преговори со одлични обојкарки, а она што е договорено е трансферот на  белоруската интернационалка Дарија Аврамчик.

20-годишна убавица е пред потпис со „црвено-црните“, а тие гледаат идеално засилување и потенцијал за остварување на високите амбиции на тимот.

Таа во својата кариера ги носеше дресовите на Спортинг од Париз и на словачкиот клуб Списка.