Винифер Фернандез (25) од Доминиканската Република е одлична одбојкарка, репрезентативка на својата земја и симбол за убава спортистка.

Фернандез важи за една од најсекси одбојкарки во светот, беше во топ 10 најубави спортистки во светот во 2017 година.