Македонија ја победи Бугарија со 3-0 и заврши како трета на  меѓународниот турнир „Бранко Хаџииљоски – Чајка”  кој се одржа во Скопје.

Ова е една од последните проверки на нашиот национален одбојкарски тим пред настапот во Словенија на Европското првенство.

Македонија доминираше против Бугарија, запиша победа по сетови  25-23, 25-21 и 25-19.