Македонскиот одбојкарски репрезентативец , Никола Ѓоргиев следната сезона ќе настапува во Германија за екипата на Фридрихсхафен.

Ѓоргиев објави на „фејсбук“ дека ја менува клупската средина , Јапонија ја менува за Германија. Мината сезона играше за  Осака, претходно за Онико Варшава, Скаи Блејзерс, Париз…

Според информациите од Германија, Ѓорѓиев има договор на една година со Фридрихсхафен.