Машката одбојкарска репрезентација на Македонија пристигна во Австрија каде ќе ги одигра двата последни контролни натпревари пред настапот на Европското првенство.

Ова се последни контроли пред Европското првенство, во Сент Полтен утре  и во сабота ќе одиграат два контролни меча со Австрија.