Одбојкарите на Вардар вечерва во СРЦ „Кале“ го пречекуваат тимот на Млади Радник од Пожаревац.

Овае пријателски натпревар меѓу двете екипи кои се подготвуваат за новата сезона. Вардар има квалитете тим со кој сака висок пласман во новата сезона.

Натпреварот меѓу двете екипи се игра од 19 часот, влезот е слободен.