Словенија – Македонија 0-2 по два одиграни сета во „Стожице“ фантастична игра на нашата репрезентација под огромен притисок од навивачите..

Македонија извонредна, мотивирана, Словенија се мачи и едвај стигнува до поени, на еден чекор од вторта победа на континеталниот собир.