Еден од најверните навивачи на македонските спортски репрезентативни селекции, популарниот Кипре, во друштво со браќата Ѓорѓиеви, Никола и Ѓорѓи му подарија дрес за спомен од неверојатниот меч со Турција по кој обезбедивме втор настап на ЕУРО.

Капитенот Никола Ѓорѓиев ексклузивно има и порака за читателите на дриблинг.мк: