Македонија го игра клучниот меч со БиХ во квалфикациите за ЕУРО, потребна е победа и тоа не биоло каква, максимална за шансите да останат „живи“ за пласман на континеталниот шампионат.

Нашиот национален тим води  со 2-0, по првите два сета, првиот го реализиравме со 25-20, добар почеток иако не оди натпреварот „мазно“ за нашите одбојкари.

Во вториот сет бевме подобри со 26-24, вкупно се игра 52 минути досега, Македонија е на прагот да ја исполни целта, максимална победа.