Европската ракометна федерација објави листа на ТОП 5 потези од евроквалификацискиот турнир одигран во Скопје.

Нашиот капитен, Никола Ѓорѓиев е доминантивен во изборот со два потези, што е дополнителна потврда за квалитетот на нашиот одбојкар кој ќе ја предводи Македонија на следното ЕП.