Американскиот ММА борец, Ник Њуел, чија лева рака е ампутирана до лактот, на 13 март ќе ја има својата трета борба во Белатор, а негов противник ќе биде Зак Зејн.

Њуел во Белатор дебитираше на 24 август 2019 година, кога го совлада Кори Браунинг. Вториот меч, одржан на 26 октомври 2019 година, го загуби од Луис Миро, со судиско надгласување.

Вкупно Њуел во кариерата има 19 професионални ММА борби во кој извојува 16 победи.