Тони Фергусон, кој е предизвикувач на УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, тргна по стапките на Конор Мекгрегор.

Тој на својот твитер постави фотографија на која од задното стакло на автомобилот се гледа Нурмагомедов и неговиот тим, како смешни јавачи на коњи.

Тоа е екипата на Хабиб“, напиша тој.

Овие двајца треба да ги одмерат силите на 18 април во Њујорк.