Атлетичарката од Германија, преубавата Алиса Шмид има 21 година, разочарана е што нема да се одржат Олимписките игри во Токио 2020, таа вредно се подготвуваше за настап на најголемиот спортски собир.

Шмид е супер активна на Инстаграм, објави нови фотографии со кои ги збудале фановите.