Хабиб Нурмагомедов доби честитки од многу познати спортисти за неговата последна победа во УФЦ.

Меѓу првите на листата обожаватели на Хабиб беа Мекгрегор, Кристијано Роналдо, Лоприева…

https://www.facebook.com/victoria.lopyreva/posts/10157549903492791

Сепак во прв план изби фотографијата која ја покажува љубовта меѓу Хабиб неговиот починат татко,Адбулманап Нурмагомедов….