УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов, објави интересна фотомонтажа на својот инстаграм, со која го предупреди својот предизвикувач Тони Фергусон дека борбата се доближува.

Тој објави постер на кој вози спортски мотор со кој е веднаш зад автомобилот на Фергусон.

Биди внимателен, УФЦ 249 се доближува“, напиша Нурмагомедов.

Нивниот меч ќе се организира на 18 април во Њу Јорк, во склопот на УФЦ 249.


 

View this post on Instagram

 

Be careful. #ufc249 is coming

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on