Ирецот Конор Мекгрегор се враќа во октагонот  во јануари, закажа борба со Доналд Чероне во Лас Вегас.

Борбата ќе се одржи на 18 јануари во рамки на УФЦ 246, Чероне има рекорд од  23 победи, но последната борба ја загуби со нокаут од Џастин Гети.

Мекгрегор по поразот од Хабиб Нурмагомедов направи голема пауза но реши да се врати закажа спектакл со Чероне.