Конор Мекгрегор објави дека се повлекува, оди во пензија, познатиот ММА борец по втор пат најави дека крај на неговата успешна кариера.

Ирецот преку твитер потврди дека се повлекува, очигледно доста му е од борби .

„Здраво на сите, решив да се повлечам, ви благодарам за неверојатните моменти. Ова беше неверојатна авантура“ – напиша меѓу другото Мекгргор на твитер.

 

Мекгрегор е поранешен светски првак, прв пат најави пензинирање во 2016 година.