Дастин Порие во втроата рунда го нокаутираше  Конор Мекгрегор, иако беше аутсајдер во борбата на спектаклот на  УФЦ 257 во Абу Даби.

Сопругата на Порие, привлечната Џоли, привлече големо внимание откако дојде во рингот да му ја честита победата.