УФЦ го презентираше официјалниот постер за борбата меѓу Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон.

Борбата ќе биде организирана во рамките на УФЦ 249, на 18 април во Њу Јорк.

 

 

View this post on Instagram

 

THE WAIT IS OVER! 🏆 Your 🇷🇺 Khabib vs 🕶 Ferguson poster has arrived! #UFC249

A post shared by ufc (@ufc) on