Откако почнаа да се појавуваат првите информации со погодени од земјотресот во Хрватска од 6.3 по Рихер, дел од спотските клубови излегоа со поддршка за настраданите нудејќи најразлична помош…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NK Osijek (@nkosijek)