Футсал тимот на Шкупи се пласираше во следната фаза од квалификациите од Лигата на шампионите на УЕФА.

Ова откако Македонскиот првак го победи Локомотив од Летонија со 3:2 за најголем клупски успех.

Чаирчани претквалификациите во СРЦ „Кале“ ги завршија со три победи и девет бода, три повеќе имаат од Локомотив.