Предизвикувачот на УФЦ шампионот во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов, Тони Фергусон, вели дека мечот со Хабиб за него е само обичен меч.

Хабиб до сега тепал само “ученици“, а за мене овој меч е само обичен меч. Меѓу нас има почитување и не сакам да го поливам со прљави зборови, но јас ќе победам на овој меч. Нурмагомедов никогаш не учествувал во улични тепачки, тој досега се борел со борци кои ги смеам за аматери“, изјави Фергусон на вчерашната прес-конференција во Лас Вегас.

Мечот меѓу Нурмагомедов и Фергусон ќе се одржи на 18 април во Њујорк.