Словачкиот фото модел  Лусија Јаворчекова, која заплива во манекенските води откако стави крај на својата професионална кариера во велосизмот, повторно ги „запали“ социјалните мрежи.

Убавицата, која, меѓу другото, е и диџеј, а на својот Инстаграм профил има над 1.6 милиони следбеници, испрати жежок поздрав од грчкиот остров Санторини.