Линдзи Вон важи за една од најдобрите скијачки на сите времиња, во летните месеци тренира во теретана.

Американка има 35 години, запиша 82 победи на Светскиот куп, Олимписко злато, освои 20 кристални глобуси, се мачеше со повреди но не се откажуваод тренинг.

Вон објави видео на Инстаграм во кое се гледа дека тренира посветено и напорно, можно е враќање на патеките доколку има нова сезона во Светскиот Куп поради пандемијата со коронавирусот.

 

View this post on Instagram

Casual 400 rep leg day…

A post shared by L I N D S E Y • V O N N (@lindseyvonn) on