Спектаклот во УФЦ 257 донесе изненадувачка победа на Дастин Порие над Конор Мекгрегор, Ирецот по една година се врати во октагонот и борбата ја заврши со прв нокаут во кариерата.

Мекгрегор во втората рунда беше нокаутиран, иако во првата доминираше против Порие. По борбата во две рунди, Мекгрегор со патерици ја напушти соблекувалната.