Светскиот УФЦ борец, Хабиб Нурмагомедов, е во посета на Казакстан.

Тука тој се сретна со 11-годишниот Али Турганбековым, кој е роден без нозе, и одигра со него фудбал.

Нурмагомедов на малиот Али му поклони iPhone, но и самиот од него доби поклон – топка со потписите на ѕвездите на ПСЖ: Нејмар, Килиан Мбапе, Тијаго Силва и Едисон Кавани.