Дилон Денис, американскиот ММА борец и тренер на Конор Мекгрегор, објави видео на кое тој го удира Хабиб Нурмагомедов во главата.

Инцидентот се случи веднаш по победата на Нурмагомедов над Мекгрегор во октомври 2018 година. Тогаш Нурмагомедов од октагонот скокна врз пријателите на Конор, за да се пресмета со нив. Во тој момент и успеа Денис да го погоди Хабиб во главата.