пречек од илјадници граѓани

ВО ЖИВО: Освојувачите на Супер боул со победничка парада во Канзас

Канзас Сити во неделата го победи Сан Франциско со голем пресврт 31-20 и конечно по 50. години стигна до титула во НФЛ.

Денеска победниците се појавија на парада во градот од каде доаѓаат, играчите ги поздравуваат и прославуваат со огромниот број граѓани кои излегоа да ги пречекаат.


Comments are closed for this post.

одличен ритам на најдобрата наша тенисерка

Лина Ѓорческа обезбеди полуфинале во Визбаден

не се откажува од идејата за сп на две години

Венгер не се откажува: Подготвен сум да ризикувам да го направам фудбалот подобар!

скратен список, отпаднаа пет ракометарки

ФОТО: Савевски го скрати списокот да дуелите со Црна Гора