Смит, Далиа, Кинг и Мануел се запишаа во историјата на Светските првенства во пливање откако денеска поставија нов светски рекорд во дисциплината штафета 4×100 метри на мундијалот во Јужна Кореја.

Четворицата делницата ја испиваа со време од 3:50:40 минути и надминаа остварувањето на нивните сонародници од пред две години во Будимпешта.

Среброто на оваа трка го освои тимот на Австралија додека до бронзениот медал дојдоа натпреварувачите од Канада.