Вардар има три гола негатива во првиот дел со Киелце во Скопје, гостите водат со 16-13, тренерот на црвено-црните на тајм аут ги „искара“ играчите.

Стевче Алушовски не може да биде задоволен од играта вио вториот дел од првото полувреме, гостите поведа со 10-9, предноста ја зголемија на плус 3 до крајот на првото полувреме, тренерот на Вардар вака реагираше на еден тајм-аут: