Летната аквизиција на РК Вардар, Павел Атман ќе биде подготвен за да настапи за РК Вардар на Супер-Глоуб.

Како што Дриблинг.мк најави пред неколку дена, Атман успеа да на време да се рехабилитира од повредата на прстот и да му се стави на располагање на Писонеро.

Вардарци во Саудиска Арабија ќе отпатуваат без повредените Стоилов и Толедо. Во четвртфиналето на светското клупско првентво ќе игра со подобриот од дуелот на Њујорк и Ал Мудхар.