Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац ја искоментира победата над Украина, тесна но заслужена.

Брестовац ја потенцираше големината на Лазаров, чиј последен удар значеше победа за нашата селекција.

„Закочивме во комбинаторика, младите не смеат да бегаат од одговорноста, во одбарана останавме малку кршливи, „7 на 6“ беше тешко да се игра цело време, Кире е голем“  – изјави селекторот Брестовац.