Женската ракометна репрезентација на Македнија вечерва се среќава со Чешка, втор натпревар во квалификациите за ЕП 2020 година.

Македнија во првото кол загуби од Шведска, сега сака да го поправи впечатокот против Чешка во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, натпреварот започнува од 18 часот.

Чешка во првото коло ја прегази Португалија со 11. голови разлика, 31-20, важи за фаворит против Македонија.